AK Parti’li adaylar gençlerle bir araya geldi
AK Parti Batman Milletvekili adayları seçim çalışmaları kapsamında gençlerle bir araya gelerek, gençlere yönelik seçim beyannamelerinde yer alan projeleri konuştu.

Yeni Kültür Müdürlüğü’nde Akil Gençlerin de katılım sağladığı toplantıda, AK Parti Batman Milletvekili adayları, gençlerin ülke için ciddi anlamda önem taşıdığı ifade edilerek, AK Parti olarak seçim beyannamelerinde gençlere yönelik ciddi projelerin olduğunu kaydetti. 

İŞİNİ KURMAK İSTEYEN GENÇLERE 50 BİN LİRA

Seçim beyannamelerinde genç girişimcilere yönelik önemli ölçüde destek içeren projelerin olduğunu belirten vekil adayları, “kendi işini kurmak isteyen gençlerimize 50 bin liraya kadar destek sunma imkanı getiriyoruz. Bakın kredi değil, 50 bin lira karşılıksız destek. Eğer bu yetmiyorsa 100 bin liraya kadar faizsiz kredi vereceğiz. Gençlerimizin kullanacakları 100 bin lira kredi için yüzde 85 oranında kefalet imkanı sağlayacağız. Yeni iş kuran gençlerimize 3 yıl boyunca gelir vergisi muafiyeti sağlayacağız. İlk kez iş bulan her gencimizin maaşının 1 yıl boyunca devlet tarafından karşılanmasını sağlayacağız. Bu hem işçiye hem işverene destektir. Gençlerin istihdamının bu derece desteklendiği dünyada örnek yoktur. Gençler ya kendi işini kursun, ya da bir işe avantajlı müracaat etsin. Lise mezunu gençlerimizin 2 yıl boyunca genel sağlık sigortalarını sağlayacağız.” dediler.

Foto Galeri