Biografi
Adile Gürbüz

 
 KİŞİSEL BİLGİLER

Nüfus Kayıt : Batman / Kozluk
Ehliyet : B Sınıfı
Yabancı Dil : İngilizce (advanced)
Bilgisayar : Microsoft Office, İnternet

20.10.1984 doğumluyum. 3 çocuklu bir ailenin en büyük çocuğuyum. Babamın memur olması sebebiyle Yozgat, Ordu ve Van’da yaşadık. 1997 yılında ortaokul öğrencisiyken Batman’a yerleştik. Batman Anadolu Lisesi’ni 2002 yılında başarı ile bitirdim. Aynı yıl İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni kazanarak 2006 senesinde mezun oldum. Avukatlık stajımı da Batman’da tamamlayarak evlendim. Bir kız çocuğu annesiyim. Batman Barosu’na kayıtlı olarak serbest avukatlık yapmaktayım.İş Deneyimi

2007 : Avukatlık Stajı
2008-… : Serbest Avukatlık
2010-2012 : Batman Barosu Yönetim Kurulu ÜyeliğiSiyasi Çalışmaları

2010 yılında AK Parti üyesi oldum ve Batman İl Kadın Kolları Başkan Yardımcısı olarak aktif görev aldım.

2011 Seçimlerinde SKM’de tanıtım, medya ve propaganda sorumlusu olarak çalıştım. Müşahitlerimizin ve sandık kurulu görevlilerimizin eğitiminde görev aldım. Aynı zamanda İl Başkan Danışmanlığı görevine getirildim. 

2012 yılında yapılan 4. Olağan İl Kongresi ile İl Yönetim Kuruluna seçildim ve Seçim İşlerinden Sorumlu İl Başkan Yardımcısı oldum. 

2012 yılında İl Yürütme Kurulu’nda yapılan değişiklikle Tanıtım ve Medya’dan Sorumlu İl Başkanlığına getirildim.

2013 yılında İl Başkan Yardımcılığımla birlikte İl Sosyal Medya Koordinatörlüğü görevine getirildim.

30 Mart 2014 yerel seçimlerinde önceki görevlerimle birlikte SKM Tanıtım ve Medya Başkanlığı’na getirildim. Seçim süresince birden çok mahallede seçmen ziyaretlerinden sorumlu oldum. Beşiri ilçe seçim kurulunda görev aldım, yine seçim günü oy sayımında görevli olarak her aşamada partimin hizmetinde oldum.

10 Ağustos Cumhurbaşkanlığı seçiminde seçmen ziyaretlerinde bulundum. Seçim günü SKM Hukukçusu ve İl Seçim Kurulu’nda AK Parti temsilcisi olarak görev aldım.Sivil Toplum Çalışmaları

2008 yılından bu yana Batman Barosu Kadın Hakları Komisyonu, Mülteci Hakları Komisyonu, Adli Yardım Sorumlusu, Çocuk Hakları Komisyonu gibi çeşitli komisyonlarda görev almaktayım.

2009 yılından beri Türkiye Eğitim Gönülleri Vakfı üyesi ve gönüllü eğiticisiyim.

2010 yılından bu yana Batman Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Salon Sporları İl Disiplin Kurulu Başkanıyım

2014 yılında kurulan Hukuk ve Adalet Derneği (Kurucu Yönetim Kurulu) üyesiyim.Sertifika ve Eğitimler

Batman Barosu ile İnsan Hakları Ortak Platformu (İHOP)’nun düzenlediği kadın hakları komisyonu eğitimine katıldım.

2012 yılında Avrupa Komisyonu ile Toplum ve Hukuk Vakfı’nın İşkence ve Kötü Muamelenin Önlenmesinde Aktif Sivil Toplum Eğitimine katıldım.

2012 Türkiye Barolar Birliği CMK Eğitim Hizmetleri meslek içi eğitim seminerine katıldım.

2014 yılında Türkiye Barolar Birliği Ceza Muhakemesi Hukuku Eğitim seminerine katıldım.

2013 yılında AK Parti Siyaset Akademisi Lider Ülke: Türkiye ‘Yerel Yönetimler Programı-3’ eğitiminde Batman’da ilk üçe girip Ankara’da yapılan Türkiye geneli sınavda Batman’ı temsil ettim.

2014 yılında Avrupa Konseyi- Boğaziçi Üniversitesi İstanbul Siyaset Okulu’ndan mezun oldum. Ardından Strazburg’da Dünya Demokrasi Forumu’na temsilci olarak katıldım.